• Odwiedziło nas: 1237230
  • Do końca roku: 225 dni
  • Do wakacji: 32 dni

Kolejny sportowy sukces naszych uczniów w roku szkolnym 2022/2023.

W dniu dzisiejszym, w sali gimnastycznej SP nr 5, odbyły się mistrzostwa Chełmży szkół podstawowych w unihokeja. Zawody zakończyły się wspaniałym sukcesem reprezentacji chłopców klas 6  SP nr 5, która zdecydowanie pokonała rywali ze SP nr 2 oraz SP nr 3 i zajęła I miejsce. W nagrodę nasza reprezentacja będzie reprezentowała Chełmżę w finale Powiatu Toruńskiego, który 29.11.2022 r. zostanie rozegrany w Turznie.

Reprezentacje dziewcząt klas 6 oraz 8 walczyły dzielnie w każdym spotkaniu. W ostatecznej klasyfikacji klasy 6 zajęły III, a klasy 8 II miejsce w zawodach.

Reprezentacja chłopców klas 8  SP nr 5 po dobrej, ambitnej grze, pokonaniu SP nr 3 oraz porażce ze SP nr 2 zajęła w turnieju II miejsce. Mecze klas 8 były bardzo wyrównane. O kolejności drużyn decydowała różnica bramek. Najkorzystniejszy bilans bramek miała SP nr 2 i ona zajęła w turnieju I miejsce.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

Klasy 6 - dziewczęta: Amelia Kruk, Martyna Kruk, Natasza Rzeszódko, Laura Jankowska, Oliwia Kosewska, Kira Semenchenko, Nadia Kucherenko, Martyna Drzewuszewska

Klasy 6 - chłopcy: Antoni Dudek /br./, Bartosz Rzepkowski, Maciej Mieszczański, Marcel Bagiński, Jakub Okoński, Maciej Głowacki, Bartosz Głaszcz, Aleksander Kick, Nikodem Nogaj.

Klasy 8 - dziewczęta: Zofia Kostecka, Oliwia Maliszewska, Nikola Prokopczuk, Maja Sadowska, Karolina Tracz, Angelika Korska, Nikola Duchna, Michalina Kikel, Natalia Pieńkowska, Zofia Słowińska

Klasy 8 - chłopcy: Wiktor Małkowski /br./, Juliusz Bagiński, Kacper Lisewski, Cezary Preuss, Mikołaj Olejniczak, Franciszek Kitliński, Przemysław Amtmański, Maksymilian Gulajczyk, Tytus Dominiczak.

Autor: Jacek Wyborski